неділя, 9 серпня 2020 р.

Коломойський приголомшений – просто в офісі. Арешт всього – повна конфіскація, олігарха “скрутили”


 

 
7 серпня Міністерство юстиції США подало цивільні позови проти українських олігархів – Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Уряд Сполучених Штатів звинувачує бізнесменів у відмиванні грошей на території країни, вкрадених з Приватбанку. І збирається конфіскувати комерційну нерухомість, що належить олігархам, в штатах Кентуккі і Техасі, на підставі порушення ними федерального законодавства про боротьбу з відмиванням грошей.

Раніше цю інформацію оприлюднило видання The Washington Post, розкриваючи деталі звинувачення Мін’юсту США. Паралельно з цим, федеральна прокуратура у Клівленді проводить розслідування про можливе відмивання грошей, фігурантом якого виступає Коломойський. В рамках цієї справи ФБР провело обшуки в офісах близьких олігархові структур групи Optima у Клівленді та Майамі.

У прес-релізі Міністерства юстиції США говориться про те, як олігархи використовували Приватбанк для шахрайських схем, включаючи виведення коштів в Америку:

«У позовах стверджується, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, які володіли ПриватБанком, одним з найбільших банків України, привласнили та вивели з банку мільярди доларів. Обидва отримували шахрайські позики і кредитні лінії приблизно з 2008 по 2016 рр, коли схема була розкрита, а банк був націоналізований Національним банком України. У позовах стверджується, що вони відмивали частину злочинних доходів через безліч банківських рахунків підставних компаній, перш за все у кіпрському відділенні ПриватБанку, після чого переводили кошти в Сполучені Штати»
— прес-реліз Міністерства юстиції США

Олігархи використовували підставні компанії, щоб приховати джерело походження цих грошей. Загальна вартість активів, що підлягають конфіскації, оцінюється на рівні 70 млн американських доларів. Це офісна вежа PNC Plaza в Луїсвіллі та офісний парк у Далласі.

Днем раніше, 6 серпня, The Washington Post, посилаючись на Міністерство юстиції США, опублікував деталі позовних документів:

«Ці люди (Коломойський і Боголюбов – прим.авт) в основному використовували ПриватБанк як особистий рахунок для створення бізнес-імперії в Сполучених Штатах. Вони запитували гроші у ПриватБанку, які завжди отримували, тому що були власниками. А потім переводили гроші через велику мережу компаній, щоб ретельно приховати їх походження, джерело, власність і контроль, – стверджує Міністерство юстиції» — The Washington Post

Як пише Новий час із посиланнями на свої джерела, «перехід ФБР до публічних дій у Клівленді «на 95%» означає, що далі підуть пред’явлення звинувачення і повноцінний судовий процес».

Аналогічно вважає журналіст і розслідувач Юрій Бутусов:

«Американці не можуть виграти у Коломойського і Боголюбова справу Приватбанку в українських судах. І вони вирішили виграти в суді США. У рішенні Мін’юсту США і в пресі чітко акцентується – ми хочемо знайти в Америці гроші, які вкрадені в Приватбанку. Це зроблено для того, щоб справа Приватбанку вирішувалася в американській юрисдикції. А значить все, що буде загрожувати банку – теж потрапить під американську юрисдикцію. А значить, ті, хто вкрав, будуть судимі за американськими законами»
— Юрій Бутусов, журналіст і розслідувач

В іншому своєму коментарі Бутусов говорить про те, що дії США – це спосіб послабити вплив олігархів на офіційний Київ:

«США вирішили вибити Коломойського з української політики, і взагалі з будь-якої політики та бізнесу. США посилають сигнал Зеленському, що Коломойський занадто сильно на нього впливає і заважає американським інтересам в Україні, і ця співпраця є неприйнятною, і США зроблять все, щоб усунути вплив Коломойського на Зеленського»

Журналіст також вважає, що Вашингтон не допустить скасування націоналізації Приватбанку і повернення його в руки колишніх власників. Це говорить на користь того, що Сполучені Штати були і залишаються найвпливовішим актором української політики.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Одразу після виборів! У Зеленського похвалилися результатами – майже 5 мільйонів. Країна на ногах

    В опитуванні “5 запитань від президента”, яке проводила компанія “Зе Медіа”, взяли участь близько 5 млн українців. Про це 26 жовтня зая...

Популярне