Ми вже повідомляли, що Прокуратура звернулась до суду з позовом в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України та «Укрексімбанку» до одного з приватних акціонерних товариств про визнання недійсним збиткового для держави договору на суму понад 1,3 млрд гривень.
Встановлено, що між АТ «Укрексімбанк» та зазначеним товариством у 2018 році підписано кредитний договір, який передбачав заміну для підприємства-боржника зобов’язань на нові, зокрема значно відтерміновано кінцевий строк погашення боргу – до 25 грудня 2031 року, а також суттєво зменшено розмір відсотків за користування кредитом.
Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, яке розслідується детективами Національного антикорупційного бюро України, за фактом зловживання своїм службовим становищем службовими особами АТ «Укрексімбанк» у ході цивільно-правових відносин із зазначеним товариством, надаючи йому незаконні переваги, чим спричинено тяжкі наслідки державному банку, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
На це відреагував екс-політик, Анатолій Гриценко, подаємо його слова в оригінал:
За таке – треба саджати.
З поверненням вкраденого і з конфіскацією майна на користь держави. Без жодної політизації саджати. Незалежно від прізвища саджати. А якщо прізвище почне волати про “політичні переслідування”, та ще й проплачені прізвищем боти і “незалежні політологи” захищатимуть крадіїв у мережах і на каналах – тим швидше треба саджати, – пише Гриценко.
Оборудка їхня проста як валянок. Підприємство взяло кредит у державному (!) банку. Чимало взяло – понад 1,3 мільярди. А потім передумало повертати гроші. Мовляв, війна-криза, їм тяжко. А воюючій державі, солдатам в окопах – не тяжко?
Державний банк поспівчував не солдатам – підприємству, і тихо-мирно дозволив відкласти повернення кредиту на цілих 13 (!) років, аж до кінця 2031го, та ще й із зниженими відсотками. Оборудку тихенько скріпили мировою угодою у закритому суді – і всі щасливі?! – пише Гриценко
Коли журналісти виявили цю оборудку, вказали на підприємство Богдан, на щасливих бенефіціарів Порошенків зі Свинарчуками – все так і залишилося, без змін і без відновлення справедливості. Бо особиста жадібність мародерів переважила і державний інтерес, і солдатський. Та ще й прокурором тоді був кум мародера…
Побачимо, чи відновить справедливість некум-прокурор? – звернувся до Рябошапки, Гриценко.
Министр социальной политики Юлия Соколовская заработала в декабре 216 тыс. 783,36 грн.
ВідповістиВидалити